top of page

ריבית הלוואות לרכבים

 • מה גובה הריבית על הלוואות לרכבים?

 • איפה כדאי לקחת מימון לרכב?

 • האם 4% שנתי זה יקר או זול?


אם לא ידעת, בכל שנה עולים על הכביש בישראל כ-250,000 כלי רכב חדשים. רובם המכריע של הרכבים נרכשים באמצעות הלוואות לרכבים. מבדיקה שלנו, טווח הריביות עומד כיום על 3%-14% לשנה. בהשוואת הצעות מימון לרכב יש להשוות פערי ריביות, פריסת תשלומים, הון עצמי נדרש, שיעבוד הרכב, ערבויות ומהירות קבלת האישור.
אנו מספקים ייעוץ חינם להשגת מימון לרכב


מימון לרכב יד שניה - מידע נוסף

הערה מקדימה בנושא ריביות

בהשוואת הצעות מימון לרכב יד שניה או רכב חדש יש לבדוק באיזו ריבית מדובר: ריבית קבועה צמודה למדד, ריבית קבועה לא צמודה או ריבית משתנה (משתנה בהתאם לריבית הפריים). תמיד יהיו פערי ריביות בין הגופים השונים שמספקים הלוואות: בנקים, חברות אשראי, חברות מימון, יבואנים וסוכנויות. צריך לזכור שנמצא פערים לא קטנים גם בין הבנקים עצמם ובין חברות המימון השונות. לכן חשוב לבצע השוואה חכמה, כל מקרה לגופו. פעמים רבות נוכל למצוא הלוואה בריבית מעט גבוהה יותר, אבל בתנאים הרבה יותר גמישים ונוחים.

אז כמה ריבית נשלם על הלוואות לרכבים?

תשובה לשאלה זו תלויה בדגם שבחרנו, רכב חדש לעומת משומש, בהון העצמי שהבאנו מהבית ובפריסת התשלומים. ישנם מבצעים עונתיים של יבואנים וסוכנויות, שגם אותם יש להביא בחשבון בבדיקה. בגדול, לכל בנק ולכל חברת מימון חוץ בנקאית יש מגוון יבואנים שהם עובדים מולם.

מימון בנקאי - הכתובת הראשונה אליה אנו פונים בד"כ היא הבנק. לבנק יתרונות רבים, אך גם חסרונות כפי שנראה. הבנק יקפיד על שיעבוד הרכב לטובתו ויספק מימון לרכב יד שניה או חדש בריבית של פריים + 1.5%-3% תלוי בהיסטוריית הלקוח. תהליך אישור ההלוואה הינו ארוך יחסית וכרוך במו"מ מול פקיד הבנק. בפועל, יש לשלם 4%-7.5% ריבית בחישוב שנתי. לא מעט פעמים הבנק מסרב לאשר הלוואה לרכב, בשל חריגות, חובות קודמים, משכנתאות, החזרת צ'קים או היסטוריה אחרת מול הסניף. כמו כן, יש לזכור כי הבנק גובה עמלות בגין כל הקצאת אשראי, מה שמפחית את הכדאיות של ההלוואה הבנקאית.

 

יבואני רכב - משתדלים לפתות את הלקוחות במגוון מבצעים. לפעמים המבצעים משתלמים, ולפעמים לא. הריבית בד"כ נמוכה יחסית ונוחה, אך הסכום שמקבלים נמוך למדי. כלומר מדובר במסלולי מימון שדורשים ממך להביא מהבית הרבה הון עצמי. בנוסף, חשוב לזכור כי יבואני הרכב מספקים הצעות מסוג זה רק עבור דגמי החברה ולא עבור הרכב אותו תכננתם מראש לקנות.

 

חברות מימון חוץ בנקאיות - תחת קטגוריה זו ניתן למצוא את חברות האשראי, חברות מימון לרכב ועוד מגוון גופים פיננסים המספקים הלוואות לרכבים. תיק ההלוואות של גופים אלו גדל בצורה דרמטית בשנים האחרונות, כלומר חלקים גדולים בציבור מעדיפים לקחת מימון לרכב דרך אפיקים אלו, ויש לכך מגוון סיבות. תנאי ההלוואה בד"כ גמישים יותר מבחינת סכום ההלוואה, פריסה ארוכה, ללא ערבים ובאישור מהיר. בנוסף לכך, אנשים רבים מעדיפים שלא לפגוע במסגרות האשראי הנוכחיות שלהם בבנק, אלא לקחת מימון חוץ בנקאי שאינו קשור. חברות האשראי למשל מציעות הלוואות לרכבים בריבית של פריים + 3%. מעט יקר יותר, אבל הרבה יותר זמין ונוח.

חברות הליסינג - מציעות בד"כ עסקות ליסינג הכוללות תשלום מקדמה של כמה עשרות אלפי שקלים המתורגמת לתשלום חודשי קבוע לתקופה של 3 שנים. הסכום הראשוני מגיע בד"כ עד 40% משווי הרכב ופורסים אותו לתשלום חודשי. בסיום התקופה עומדות בפני הלקוח 2 אפשרויות: רכישת הרכב לפי יתרת השווי או המשך לרכב הבא. מסלולי המימון של חברות אלו מורכבים יותר, ויש להרחיב על כך בכתבה נפרדת.

אז במה כדאי לבחור?

 

המלצתנו היא תמיד לגשש קודם כל בבנק (בסניף שלכם) אך לזכור טוב - שאם משהו לא מסתדר, ישנם מגוון אפיקי מימון לא פחות אטרקטיביים והרבה יותר מהירים ונוחים. פעמים רבות הבנק לא מאשר מספיק כסף, לעומת חברת מימון לרכב המספקת עד 85% משווי הרכב. פריסת התשלום ל60 חודשים הופכת את התשלום החודשי לסביר למדי, ועדיין בדקו שאתם יכולים לעמוד בו.

לגבי מימון לרכב יד שניה, חשוב לזכור כי כל גופי המימון מגבילים את גובה ההלוואה עד 50% משווי הרכב פחות או יותר (בשונה מהלוואה לרכב חדש עד 85%). במקרים אלו, יש מי שבוחר לשלב בין הלוואות שונות על מנת להגיע למימון מלא לרכב.

תן לנו להפתיע אותך!
מלא פרטים וקבל הצעה

משתלמת במיוחד

 

מה ריבית על הלוואות לרכבים

מימון לרכב יד שניה - משתלם מאד

ניצול הריבית הנמוכה של הלוואות לרכבים

 

אין ספק כי בהשוואה להלוואות אחרות במשק, הלוואות לרכבים הן המשתלמות ביותר (למעט משכנתאות בלבד). בנוסף לכך, חברות מימון שונות מאפשרות ללקוח לעשות שימוש חופשי בכסף שהוא קיבל במסגרת מימון לרכב יד שניה או רכב חדש. מסיבה זו, ישנם לקוחות רבים אשר משתמשים בחלק מכספי המימון שקיבלו, לשימוש אישי כמו מימון חופשה, מימון לימודים, מימון טיפול רפואי או פשוט סגירת המינוס. כך אם קיבלת מימון לרכב בגובה 100,000 ש"ח, תוכל לנצל חלק מהכסף לכיסוי חובות קודמים. הריבית על הלוואות לרכבים כמעט תמיד תהיה נמוכה יותר מהריבית שתשלם על חריגה מהמסגרת בבנק.

בקשת הלוואה מבנק אחר? הרבה בירוקרטיה

 

במידה וחשבת לפנות לבנק אחר לקבלת הלוואה לרכב, תופתע מכמות הבדיקות שידרשו ממך שם.  שכן במקרים מסוג זה, הסניף אליו תפנה ישר ישאל את עצמו מדוע לא לקחת הלוואה בסניף שלך. במקרים כאלו, הבנק אליו פנית יבקש גישה מלאה לחשבון האישי שלך, תלושי שכר ואף ערבים להלוואה. לכן במקרים כאלו הרבה אנשים מעדיפים כבר לפנות למימון חוץ בנקאי עם הרבה פחות בירוקרטיה.

ריביות הבנקים לא באמת חשופות לציבור

 

שימו לב, בשונה חברות המימון שפועלות בשקיפות יחסית, הבנקים מספקים אינפורמציה רשמית לגבי הריביות רק בפגישה אישית בסניף. אם באתרים של חברות המימון ניתן לחשב את גובה ההחזר החודשי באמצעות מחשבון הלוואות נוח לשימוש, במקרה של הבנקים, תידרשו לקבוע פגישה פיסית עם כל בנק כדי לקבל הצעת מימון לרכב. אם זה לא מספיק, אז ידוע שהבנק מנהל משא ומתן עם כל לקוח בצורה כזו שישנם פערי ריביות גדולים למדי בין לקוח ללקוח. כך שהשוואת הריביות הופכת למורכבת יותר.

נתוני הלוואות ע"פ נתוני חברות המימון

 

כאמור, חברות מימון לרכב מאפשרות לכל לקוח לבצע חישוב של גובה ההחזר החודשי, באמצעות מחשבון הלוואות פשוט וקל לשימוש. לנוחותכם, בדקנו עבורכם 2 אופציות למימון חוץ בנקאי בחברה גדולה ומוכרת:

1 - מימון לרכב חדש בגובה 120,000 ש"ח, עם פריסת תשלומים ל5 שנים. גובה התשלום הצפוי עבור הלוואה מסוג זה הוא 2,461 ש"ח. תשלום חודשי זה כולל בתוכו את הריבית. כאמור, החברה מאפשרת ללקוח לעשות שימוש חופשי בכסף, בנוסף לרכישת הרכב.

 

2 - מימון לרכב יד שניה בגובה 45,000 ש"ח, עם פריסת תשלומים דומה ל5 שנים. גובה התשלום הצפוי הינו פחות מ1000 ש"ח ועומד על 923 ש"ח (משוער), כולל ריבית. עבור רבים מדובר באופציה טובה מאד, שמאפשרת את שידרוג החיים בצורה משמעותית.

לסיכום - הבנק הכי משתלם אך מקשה מאד

זה לא סוד, הרבה אנשים נתקלים בסירוב מהבנק בבקשה לקבלת מימון לרכב יד שניה או חדש. הלוואות לרכבים מאושרות בתהליך ארוך ומייגע שכולל בין השאר מילוי של אינספור טפסים. תהליך זה יכול לקחת עד חודש ימים, מה שלעיתים פוגע ביכולת של אדם לבצע את העסקה בזמן (אף אחד לא יחכה לך עם רכב יד שניה). מן הצד השני, הלוואות לרכבים של חברות מימון מאושרות תוך דקות, בטלפון. פריסת התשלומים נוחה במיוחד ועלות ההלוואה סבירה מאד.

הפער בין הלוואה בנקאית לבין הלוואה חוץ בנקאית עשוי להסתכם ב2,500-4,000 ש"ח ע"פ 5 שנים (בחישוב גס). אם זה שווה לכם את החיסכון בזמן ומאמצים להשגת הלוואה בנקאית, אז לכו על זה. לא סתם יותר ויותר אנשים פונים לאפיק של מימון חוץ בנקאי. הרגולציה בתחום מבטיחה שכל הלוואה תינתן בתנאים סבירים והוגנים.

היתרונות של מימון חוץ בנקאי הם רבים:
 

 • סכום הלוואה גבוה למדי עד 200,000 ש"ח
   

 • פריסה נוחה בהתאם ליכולת ההחזר עד 72 תשלומים
   

 • אישור מהיר טלפונית ללא בירוקרטיה מיותרת ואינסוף טפסים
   

 • אישור טלפוני במקום פגישות פיסיות בסניף
   

 • ללא בערבים
   

 • אין עמלות מיותר שהבנק אוהב לגבות
   

 • גמישות רבה בבחירת המסלול שמציעים לך
   

 • שירות יעיל במיוחד כולל תקשורת מול חברות הרכב והיבואנים

הלוואות לרכבים באישור מהיר

אנו כאן לשירותך עד להשגת המימון!

אנו כאן לשירותך, ממש עכשיו, בכל שאלה בנושא מימון לרכב יד שניה או חדש. אנו נמצאים בקשר רציף מול יבואני רכבים שונים ומגוון גופי מימון חוץ בנקאיים במטרה להשיג עבורך את התנאים הטובים ביותר. תן לנו להפתיע אותך עם הצעה משתלמת במיוחד, צור קשר עכשיו.


אל תפספס מבצעים חדשים!
מלא פרטים וקבל הצעה
משתלמת במיוחד

 

bottom of page