top of page

עסקים למכירה

> מחפש עסקים למכירה?
> מחפש מי שילווה אותך בתהליך? (מציאת הזדמנות)
> מצאת עסק למכירה ואתה מחפש מימון אופטימלי?


תיווך עסקים יכול לסייע לך לזהות הזדמנות עסקית מצוינת שיכולה לשאת בחובה רווח גדול. קניית עסק פעיל ורווחי הינה האופציה המועדפת על רוב בעלי העסקים כיום. מהלך זה עשוי להפוך להיות לעצמאי כלכלית ואף יאפשר לך לנווט את החיים בדיוק למקום אליו אתה רוצה.

רכישת עסק למכירה  - ייעוץ והכוונה

מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע מנוסה ומיומן לפני שמתחילים לחפש עסקים למכירה. מתווכים מנוסים, יוכלו להכווין אותך, לייעץ ולטווח הארוך לחסוך לך הרבה מאוד כסף שיכולת להפסיד אלמלא התייעצת איתם.

מימון לרכישת עסק חדש

מתווך עסקי אף יוכל להסביר לך על סוגי ההלוואות בשוק והכדאיות של כל הלוואה והלוואה. הם ילוו אותך בתהליכים הבירוקרטיים ויחסכו לך עבודה קשה וזמן יקר. מובן כי ניתן לעשות גם את הכל בעצמך, מבחינת קניית עסק אין חובה בייעוץ במומחה. יחד עם זאת, יועץ מנוסה, בלתי תלוי ואובייקטיבי – יוכל להיות שם לצידך ברגעים הקריטיים של קבלת ההחלטות החשובות.

עסקים למכירה – איפה לחפש?

היום הרוב המוחלט יפרסם את העסקים אותם הוא רוצה למכור ברשת האינטרנט. זה זמין, זה זול וזה יעיל מאוד. לא תמיד זו הדרך הכי אמינה כי לעולם אין לדעת מי יושב בצד השני של המקלדת. חשוב לבדוק טוב טוב מי המפרסם של העסק למכירה לפני שמחליטים לרכוש ממנו.

כמו כן, השיטה הוותיקה והאמינה ביותר היא מפה לאוזן. אם שמעת על אדם שרוצה למכור את העסק שלו רצוי שתדבר איתו ישירות ותברר מולו את כל הפרטים. יש גם לוחות מודעות עירוניים ולוחות מודעות בעיתונים שמפרסמים עסקים למכירה. גם כאן חשוב לעשות בדיקה מקיפה של העסקה לפני ההחלטה האם לקנות או לא לקנות.

כשקונים עסקים למכירה מה כוללת הקנייה?

לפני שאתה פועל לרכישת עסק למכירה ישנם מספר דברים שחשוב לקחת בחשבון מראש. ריכזנו לפנייך את הדברים החשובים ביותר שעליך לדעת:

•    דבר ראשון הוא כמובן שם העסק, הלוגו והפטנטים שלו.
•    חשבון בנק וכל הקשור בזה – מסגרת אשראי, מורשי החתימה ועוד.
•    חובות אם יש, תביעות משפטיות.
•    רשימת לקוחות וספקים איתם העסק עובד.
•    אישורים שונים וחוקיים שהעסק כבר השיג לעצמו.
•    מלאי וציוד קיים שהעסק רכש.
•    כלי שיווק קיימים כמו אתר אינטרנט ודף פייסבוק.

ישנם כמובן דברים נוספים שנכללים ברכישתך אבל אלו העיקריים והחשובים ביותר בקניית עסקים למכירה.

עסקים למכירה – למה מוכרים את העסק?

ברוב המקרים אנשים רוצים למכור את העסק שלהם כי הוא גורם להם להפסד. הרבה פעמים בעלי העסק נקלעים לחובות או שהעסק לא רווחי מספיק מבחינתם והם מחפשים מישהו אחר במקומם. במקרים אלו נדרשת בד"כ "הבראה" של העסק, כולל בניית תוכנית עסקית חדשה, השקת תוכנית שיווקית, קיצוצים בהוצאות וכו'.

במקרים אחרים בעלי העסקים עייפים מלנהל את העסק בעצמם, או שהגיעו לגיל פרישה. אלו בד"כ מקרים אידיאליים לביצוע רכישה משתלמת של עסק פעיל עם מוניטין רב שנים.

ישנם גם מקרים בהם המכירה קשורה להסתבכות משפטית ואז כדאי לרכוש את העסק רק אם יש לכם את היכולת לנהל את ההליך המשפטי בתבונה ע"מ למזער נזקים.

לכן לפני שחותמים חוזה ומתחייבים לעסק למכירה בידקו את כל הפרטים הקטנים. אל תהיו פזיזים ולטווח הארוך זה ישתלם לכם. כמו שכבר המלצנו קודם – רצוי גם להיוועץ באנשים יודעי דבר המומחים בתחום והם יוכלו לזהות בעיות פוטנציאליות ולחסוך לכם הרבה כאב ראש מיותר.

 

צור קשר - ניכיון צ'קים
bottom of page